Pracodawcy z Niemiec przywiązują dużą wagę do odpowiednich dokumentów aplikacyjnych. Oprócz życiorysu wymaga się certyfikatów i listu motywacyjnego. Mimo że powszechne jest dzisiaj przysyłanie wszystkich dokumentów drogą mailową w formacie PDF, to trzeba pamiętać, że wygląd takiego dokumentu nie może odbiegać od standardów. W układzie i wyglądzie swojego CV trzeba przestrzegać kilku wytycznych. Rozmiar czcionki, odstępy między wierszami i położenie adresu powinny być zgodne z ogólnymi zasadami. Jest to dużo informacji do sprawdzenia i zapamiętania, ale dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne dramatycznie zwiększają szanse na wymarzone stanowisko. Przede wszystkim nie możesz zapomnieć o liście motywacyjnym i CV.

Wszystkie dokumenty wydane przez odrębną instytucję muszą być poświadczone. Takie poświadczone kopie można otrzymać w odpowiednich urzędach i biurach tłumaczy przysięgłych. Wszystkie dokumenty muszą być oczywiście przetłumaczone na język niemiecki. Można to załatwić od razu w biurze tłumacza, przy staraniu się o poświadczenie danego dokumentu. Warto również udokumentować wszystkie swoje osiągnięcia zawodowe, ale nie tylko. Szczególne prywatne osiągnięcia są cenne dla twojego przyszłego pracodawcy. Pokazują one, że jest się zmotywowanym pracownikiem. Warto znaleźć wszystkie swoje certyfikaty i zapisy wszelakich szkoleń. Również świadectwo ukończenia studiów jest bardzo dobrze widziane.

Najczęstsze błędy popełniane w przygotowywaniu dokumentów aplikacyjnych to zła pisownia niemieckich wyrazów. Można sprawdzić ją w Internecie jednak wtedy trzeba weryfikować źródła. Najlepiej udać się od razu do tłumacza przysięgłego. Otrzymamy wtedy idealnie przetłumaczone poświadczone kopie dokumentów, które będzie można zanieść lub wysłać pracodawcy. Ważna jest także kompletność dokumentów. Brak jednego może zaważyć na przyszłej karierze. Więc lepszym wyjściem jest poświęcić więcej czasu na przygotowanie dokumentów, aby były w 100% idealne.

Oczywiście jest to trudne zadanie. Na szczęście profesjonalna załoga JobHero jest do Państwa dyspozycji i chętnie pomoże wypełnić wszystkie formalności.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *