Poznavanje jezika

Znaczenie znajomośći języka niemieckiego i angielskiego

Znajomość języka obcego ma szczególne znaczenie w procesie poszukiwania pracy za granicą, przede wszystkim w procesie uznania kwalifikacji zawodowych w Niemczech.

Niezależnie czy prywatnie, czy zawodowo, duża część spraw po Państwa przyjeździe do Niemiec będzie w języku niemieckim. Polecamy wykorzystać cały zasób słownictwa, który Państwo już opanowali, a wtedy zobaczą Państwo, że opanowanie języka niemieckiego wcale nie jest takie trudne. Z kolei wiele osób ucieszy się, słysząc nawet kilka słów w swoim języku.

Generalna zasada: Osoba, która przyjeżdża do Niemiec, powinna nauczyć się języka niemieckiego. Na początku wystarczy język angielski, ale jeśli myśli się o długoterminowym pobycie, powinno się zacząć naukę języka niemieckiego. Pozwala to nie tylko na otwarcie nowych możliwości zawodowych, ale ułatwia również nawiązywanie kontaktów w życiu prywatnym. Dla nas istotne języki obce:

Niemiecki
Angielski

Możliwości nauki języka niemieckiego

Najlepiej rozpocząć naukę jeszcze we własnym kraju. Wiele szkół językowych oferuje kursy językowe przygotowujące do życia zawodowego w Niemczech. Istnieje też wiele możliwości nauki języka niemieckiego online, poprzez kursy językowe oferowane w atrakcyjnej cenie.

Polecamy jeszcze przed wyjazdem zacząć używać języka niemieckiego – np. czytając niemieckie strony internetowe, oglądając niemiecką telewizję czy też słuchając niemieckojęzycznego radia. Przydatne mogą być również karteczki samoprzylepne, którymi można udekorować przedmioty codziennego użytku, zapisując na nich ich nazwy w języku niemieckim. Być może mają też Państwo znajomych w Niemczech, z którymi mogą porozmawiać. Wszystko to pozwoli na szybkie opanowanie umiejętności korzystania z tego języka.

Możliwości finansowania kursu niemieckiego

Aby szybko i efektywnie nauczyć się języka niemieckiego warto rozejrzeć się za możliwością otrzymania dofinansowania kursu językowego.
W wielu przypadkach potencjalni pracodawcy, szczególnie większe firmy, posiadające własny dział HR mogą Państwo doradzić, które kursy są odpowiednie i czy istnieje możliwość ich dofinansowania. Wielu naszych partnerów również oferuje kursy językowe.

Innym sposobem na naukę języka niemieckiego są kursy integracyjne, gdzie poprzez naukę języka niemieckiego zapoznają się Państwo z kulturą niemiecką. Nasza firma udzieli Państwu rzetelnych informacji we wszystkich kwestiach związanych z kursami językowymi, aby mogli się Państwo szybko i efektywnie przygotować do przyszłego życia w Niemczech.

Chcesz pracować i dobrze zarabiać? Dołącz do nas.

Oferty pracy

Warunek do nostryfikacji: Język niemiecki

Dobra znajomość języka niemieckiego ma ogromne znaczenie w życiu osobistym i zawodowym. Równocześnie odgrywa ważną rolę w procesie nostryfikacji. Szczególnie w dziedzinie medycyny i inżynierii trzeba wykazać zaawansowaną znajomość języka niemieckiego potwierdzoną certyfikatem językowym. Pozytywny wynik uznania kwalifikacji zawodowych otwiera drogę w zdobyciu interesującego stanowiska pracy i rozwoju kariery. Dopiero po uznaniu kwalifikacji zawodowych można starać się o przyjęcie do pracy w charakterze specjalisty oraz uzyskać adekwatne do wykonywanej pracy wynagrodzenie.

Nasze oczekiwania

Umiejętności językowe będą potrzebne zarówno podczas pracy, jak i w życiu codziennym. Oczekujemy od naszych kandydatów podstawowych umiejętności językowych potwierdzonych certyfikatem na poziomie B1/B2. Jest to warunek konieczny w procesie uznania kwalifikacji zawodowych w Niemczech. Zaświadczenie o uznaniu zawodu upoważnia Państwa do starania się o odpowiednie stanowisko pracy, jak i wynagrodzenie.

Kandydatom, którzy prezentują poziom językowy poniżej B1/B2 możemy zaoferować jedynie stanowiska asystenckie. W takim przypadku mogą Państwo wykonywać jedynie ograniczone zadania w zakresie swojego zawodu. Uznanie kwalifikacji zawodowych powoduje zasadniczy wzrost wynagrodzenia. W międzyczasie gwarantujemy Państwu dostęp i wsparcie finansowe do kursów językowych, które pozwolą Państwu na uzyskanie wymaganego do uznania kwalifikacji zawodowych poziomu B1/B2.

Teraz przed Państwem następujące kroki

Są Państwo zainteresowani jedną z naszych ofert?

Jeśli są Państwo zainteresowani konkretną ofertą pracy w Niemczech, prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego. Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie.

(Doradca)

Łukasz Zanoża

l.zanoza@jobhero.eu
+48 (22) 307 2985
JobHero