Aspekty rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna

Firma uważa Państwa kandydaturę za interesującą i zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa kwalifikacyjna daje zarówno Państwu jak i firmie możliwość wzajemnego poznania się. Najprawdopodobniej będzie ona z managerem z działu HR oraz osobą z działu do którego Państwo aplikują. Zostaną Państwu zadane pytania dotyczące dotychczasowego doświadczenia zawodowego, oczekiwań odnośnie pracy i wynagrodzenia jak i również umiejętności i zainteresowań. Być może zostanie również sprawdzona znajomość języka niemieckiego lub angielskiego.

  • Kluczowe aspekty rozmowy kwalifikacyjnej

    Niektóre firmy będą oczekiwać odpowiedzi na pytanie, dlaczego chcą Państwo pracować w Niemczech i czego oczekują Państwo od życia w tym kraju. Wskazane jest dobre przygotowanie się do rozmowy: na przykład poprzez wcześniejsze zapoznanie się z kluczowymi informacjami na temat firmy. Należy również przygotować kilka odpowiedzi na pytania o umiejętności oraz wady i zalety. Dobrze jest przejść jeszcze raz przez opisane w CV doświadczenie zawodowe i napisanie do każdego punktu krótkiego streszczenia w kilku słowach. Wskazane jest również wcześniejsze przygotowanie pytań, które chcą Państwo zadać rozmówcy, dzięki czemu okażą Państwo zainteresowanie.

  • Pozostałe aspekty rozmowy kwalifikacyjnej

    Oprócz samej rozmowy, ważne jest przestrzeganie następujących standardów: należy być punktualnym. Telefon powinien być wyłączony w trakcie rozmowy. W kwestii ubioru wskazana jest elegancja: Panie mogą ubrać garnitur ze spodniami lub spódnicą, w przypadku Panów wskazany jest garnitur wraz koszulą i krawatem. Należy też zwrócić uwagę na obowiązujący w branży dress code.

Chcesz pracować i dobrze zarabiać? Dołącz do nas.

Formy rozmów kwalifikacyjnych

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna

Koszty rozmowy kwalifikacyjnej

W Niemczech koszty związane z rozmową kwalifikacyjną są z reguły pokrywane przez pracodawcę. W przypadku aplikowania z zagranicy należy się upewnić czy ta zasada obowiązuje. W wielu wypadkach pierwsza rozmowa będzie miała miejsce przez telefon lub Internet. W przypadku jeśli firma zaprosi Państwa na osobistą rozmowę należy sprawdzić czy będą musieli Państwo sami pokryć koszta podróży czy też uczyni to firma. Jeśli jednak firma nie zaprosi na rozmowę ale mimo to będą chcieli ją Państwo zobaczyć to będą też sami musieli pokryć koszty podróży. W przypadku jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Staramy się też pro-aktywnie informować jak wygląda kwestia kosztów związanych z rozmową kwalifikacyjną.

Decyzja o zatrudnieniu

Po jakimś czasie firma przekaże informację czy dostali Państwo pracę. Niektóre firmy przekazują tę informację po paru dniach, inne po paru tygodniach. Jeśli firma zdecyduje się Państwa zatrudnić to po przekazaniu tej informacji wyśle również Państwu umowę o pracę. Jeśli nie będą mieli Państwo żadnych uwag odnośnie umowy to wystarczy ją podpisać i odesłać.

Są Państwo zainteresowani jedną z naszych ofert?

Jeśli są Państwo zainteresowani konkretną ofertą pracy w Niemczech, prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego. Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie.

(Doradca)

Łukasz Zanoża

l.zanoza@jobhero.eu
+48 (22) 307 2985
JobHero