Integracija

Integracja zawodowa, prywatna i rodziny

Udana integracja zawodowa i prywatna prowadzi do zadowolenia nie tylko u Państwa ale także u potencjalnego pracodawcy.  Dzięki niej wzrasta motywacja i zgranie w zespole. Dlatego też zarówno my jak i współpracujący z nami partnerzy służymy najwcześniej jak to możliwe fachową pomocą w kontekście wyjazdu oraz integracji, również od strony prywatnej.

Z naszego doświadczenia w pośrednictwie pracy w Niemczech znamy najczęściej pojawiające się trudności. Dlatego też ułatwiamy Państwu i Państwa rodzinie postawienie pierwszych kroków w tym kraju. Proszę się do nas odezwać, jeśli będą Państwo potrzebować wsparcia.

JobHero jako pomocnik relokacyjny w Niemczech

JobHero pełni rolę swego rodzaju pomocnika relokacyjnego, który wspiera Państwa przy przeprowadzce zagranicę i integracji na miejscu.

 • wspieramy przy procesie szukania mieszkania
 • organizujemy pierwszą wizytę
 • koordynujemy załatwianie spraw urzędowych
 • prowadzimy proces uznania kwalifikacji zawodowych

Ułatwienie integracji to nasz cel

W wielu przypadkach będą Państwo mieli możliwość uczestniczenia w kursach językowych, przed lub zaraz po przyjeździe, które ułatwią Państwu start w Niemczech, zarówno pod kątem życia codziennego jak i również relacji w pracy. Do tego troszczymy się również i mamy na uwadze zarówno Państwa rodzinę jak i życie prywatne.

JobHero jest Państwa miejscowym, mówiącym zarówno po niemiecku jak i po polsku, partnerem kontaktowym. Stoimy  w gotowości w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niespodziewanych problemów.

Teraz przed Państwem następujące kroki

Chcesz pracować i dobrze zarabiać? Dołącz do nas.

Integracja zawodowa, prywatna i rodziny

JobHero jest Państwa miejscowym, mówiącym zarówno po niemiecku jak i po polsku, partnerem kontaktowym. Stoimy w gotowości w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niespodziewanych problemów. Szczególnie mogą Państwo liczyć na naszą pomoc w następujących kwestiach:

 • Zameldowanie

  Po przyjeździe do Niemiec będą Państwo potrzebować stałego adresu zameldowania. Stąd też ważne jest aby szybko znaleźć odpowiednie miejsce zamieszkania.

 • Otwarcie konta bankowego

  Żeby pracodawca mógł przelać Państwa wypłatę na konto, będą Państwo potrzebowali rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (po niemiecku: Girokonto)

 • Podatki i ubezpieczenie społeczne

  Zagraniczni pracownicy muszą z reguły opłacać podatki w Niemczech. Ze względu na to, że mieszkają i pracują Państwo w Niemczech, mają Państwo takie same prawa i obowiązki jak pracownicy miejscowi. Dlatego też ważne jest złożenie w odpowiednim terminie oświadczenia podatkowego do urzędu skarbowego.

 • Obowiązkowe ubezpieczenia

  W Niemczech funkcjonuje pięć prawnie wymaganych ubezpieczeń: ubezpieczenie chorobowe, ubezpieczenie pielęgnacyjne, ubezpieczenie emerytalne,  ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW) oraz ubezpieczenie na wypadek bezrobocia.

  Szczególnie ważny w kontekście ubezpieczenia chorobowego jest wybór kasy chorych do której będziemy przynależeć. Oprócz tego muszą być Państwo jako pracownicy zgłoszeni do ubezpieczenia społecznego, aby otrzymać książeczkę ubezpieczeniową i żeby zostało dla Państwa otwarte konto  emerytalne.

 • Uznanie kwalifikacji zawodowych

  Uznanie zagranicznego świadectwa ukończenia edukacji jest przy zawodach regulowanych warunkiem koniecznym do wykonywania zawodu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą państwo tutaj.

Wsparcie naszych partnerów w integracji

Dobra kultura powitania jest kluczem udanej integracji. Kultura powitania oznacza otwarcie się na pracowników z różnych stron świata i wspieranie ich integracji zarówno pod względem zawodowym jak i prywatnym. Nasi partnerzy mają doświadczenie w zatrudniani pracowników z zagranicy i są ekspertami w organizowaniu ich integracji. Oprócz okazji poznania nowych osób, w wielu przypadkach będą Państwo mieli przydzielonego mentora, który pomoże w odpowiedzi na pytania zarówno natury zawodowej jak i prywatnej.

Są Państwo zainteresowani jedną z naszych ofert?

Jeśli są Państwo zainteresowani konkretną ofertą pracy w Niemczech, prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego. Skontaktujemy się z Państwem niezwłocznie!

(Doradca)

Łukasz Zanoża

l.zanoza@jobhero.eu
+48 (22) 307 2985
JobHero